Як встановити електричну розетку?
Заміна електричної розетки не є складною операцією. Ви можете зробити це самостійно в домашніх умовах за допомогою викрутки та тестера напруги.
Перше правило, яке слід запам'ятати перед встановленням розетки, – це відключення електрики у всьому будинку чи квартирі. Це виключить ризик можливого удару струмом під час роботи. Придбати якісні вимикачі і рамки з текстурою різних порід дерева Ви можете за посиланням https://amperok.com.ua/elektrofurnitura/brendy/cat-elbi/cat_zena_woodline/, ватість Вас приємно здивує.
Заміна електричної розетки
Установка електричної розетки включає підключення проводів до відповідних контактів. У разі електричної мережі типу TN-S слід дотримуватись наступної схеми: чорний (або коричневий) провід є лінійним проводом і підключається до лівого контакту (якщо дивитися на розетку спереду). Синій провід називається нейтральним і має бути підключений до правого контакту. Останній зелено-жовтий провід (так званий захисний PE-провід) підключається до верхнього контакту.
Для установок TN-C ситуація дещо інша. Тут замість трьох проводів - лише два (немає окремого захисного дроту PE, його функцію та функцію нульового дроту виконує провід PEN). Тому необхідно підключити нейтральний кабель до відповідної клеми (праворуч) та заземлюючого контакту (так зване мостове з'єднання). Як і під час встановлення TN-S, мережевий кабель підключається до лівого контакту.
Після підключення проводів залишається лише встановити все у коробку. Потім розетка кріпиться до стіни. Рекомендується щільно та акуратно прикрутити контакт, щоб він не випав, наприклад, при необережному висмикуванні вилки. Після цього увімкніть електрику та за допомогою тестера перевірте наявність напруги на контакті.
Про що варто пам'ятати?
При роботі з електроустановками особливу увагу слід приділяти безпеці. Уникайте безладдя та хаосу. Перш ніж приступити до встановлення розетки, переконайтеся, що ви відключили електрику у всій квартирі.
Якщо ви хочете встановити контакт у зовсім новому місці, доведеться попрацювати. У цьому випадку необхідно спочатку вирізати отвір у стіні та підготувати канавку для проводів. Не забувайте встановлювати вертикально або горизонтально, а не під нахилом. Це дозволяє уникнути ризику розриву кабелю у майбутньому під час проведення інших ремонтних робіт. Установка поміщена в паз фіксується монтажними скобами. Один кінець кабелю вставляється в електричну коробку. Потім він втягується в отвір, де буде гніздо. Паз повинен бути замурований штукатуркою. В отвір для розетки вставляємо коробку з дроти, з'єднаними в кубик. Зазори між коробкою та стіною заповнюються штукатуркою. Зрештою, контакт встановлений.