Флора альпійської гірки

Під словом «альпінарій» колись розуміли всього лише колекцію, складену високогірними видами рослин, а пізніше цей термін перейшов до назви однієї з ландшафтних композицій. Сьогодні всіх представників високогірної флори прийнято висаджувати виключно на нерівностях місцевості, штучних або природних пагорбах - альпійських гірках, де вони виглядають найкращим чином.

Зараз гірка не обов'язково складається тільки з альпійської рослинності, її можна також прикрасити почвопокровними багатолітниками, цибулинними, папоротями, травами і злаками, не кажучи вже про низькорослих листяних або хвойних деревах і чагарниках. Непогано облагородити альпінарій квітучими острівцями, створеними рослинами з дрібними цибулинами або багатолітниками, здатними швидко розростатися. Не забувайте про рослини, що утворюють суцільний квітучий килим. Скажімо, дуже красиво укрити поверхню землі зможе флокс шилоподібний.

Сьогодні всім щиро рекомендуємо купити квитки на автобус просто на сайті сервісу PROIZD™ недорого.

Необхідно таким чином підібрати і висадити різновиди рослин альпійської гірки, щоб забезпечити її цілий рік привабливим для глядача видом. Це відбувається завдяки яскравому безперервному цвітінню у весняний, літній період або красі хвойних порід взимку. Альпінарії зовсім не проти прикраси їх строкатими кольоровими композиціями, вони навпаки вітають буйство фарб. Всю альпійську флору висаджують відповідно до її зростанням, вершину гори віддають низькорослим рослинам, а підніжжя оточують високими деревами та чагарниками.

Можна домогтися максимального декоративного ефекту, якщо основну альпійську рослинність висадити між поодинокими деревними породами, розміщеними в різних кутах альпінарію. Добре, коли відкриті ділянки ґрунту між каменями, як і поверхня окремих валунів, замаскована почвопокровними видами. Слід враховувати, що сприятливими умовами для проростання більшості альпійських видів є сонячні, але захищені від пронизливих вітрів зони, звернені в південно-східному, східному напрямку.

Найкраще, коли місце де розташована альпійська гірка, досить відкрито і світлолюбні рослини не затінюють крони високих, дуже густих дерев. Якщо габарити ділянки змушують влаштовувати гірку в тіні або півтіні, не біда - це цілком здійсненно, ось тільки вибір рослин для таких зон значно вужче, ніж для нормальних відкритих місць.

Copyright © . All Rights Reserved