Як вибрати тумбу під телевізор: різновиди, матеріали, дизайн

У середині минулого століття, коли телевізори тільки почали з'являтися в будинках, вибрати тумбу не становило труднощів. Здебільшого це були однотипні шафки на ніжках з двома дверцятами і полицею. Сьогодні від їхнього функціонального і дизайнерського розмаїття розбігаються очі. Визначитися з вибором допоможе наша докладна інструкція. 

Види тумб

Незалежно від того, розміщується телевізор прямо на стільниці чи підвішується на кронштейнах над нею, тумби розрізняють:

За типом і призначенням

  • Тумба-підставка. Серед інших моделей має найпростіший дизайн і скромні розміри: стільниця з однією відкритою або закритою полицею, або без неї. Бюджетне рішення для маленьких просторів з мінімалістським стилем.
  • Тумба-стійка. По середині її височіє кронштейн, до якого кріпиться телевізор. Конструкція дає змогу повертати екран у потрібний бік, регулювати кут його нахилу і висоту для зручності перегляду. 
  • Тумба-поверхівка. У ній більше двох-трьох відкритих вертикальних або горизонтальних полиць для зберігання. Завдяки відкритим поверхням меблі не мають громіздкого вигляду і добре вписуються в малогабаритні простори. 
  • Тумба-комод. Відрізняється наявністю декількох висувних або орних шухлядок з полицями. Під стільницею можлива одна або дві ніші. У деяких моделях передбачено міні-бар. 
  • Тумба-камін. Вбудований електрокамін - ефектне доповнення тумби під телевізор. Він не нагріває навколишні предмети і не вимагає теплоізоляції. Джерело полум'я встановлюється по центру конструкції і закривається скляним полотном. З боків можливі шухлядки або полиці.

За конструкцією

  • Цілісна. Являє собою один стаціонарний модуль з полицями і шафками, які не можна поміняти місцями або перемістити. Зазвичай має задню і бічні стінки.
  • Модульна. Складається з двох і більше різних або однакових модулів, зафіксованих або мобільних. Зручна як багатофункціональна система зберігання. 

За розташуванням 

  • Підлогові. Класичний різновид тумб, конструкція яких розташовується на підлозі на ніжках, роликах або всім корпусом. Моделі на високих ніжках мають компактніший вигляд і зручніші під час прибирання. Завдяки надійній основі і розташуванню на горизонтальній площині підлогові тумби можуть бути виконані з важких натуральних матеріалів, мати складний декор і додаткові системи зберігання. Тумби на роликах зручні для переміщення.
  • Настінні. Підвісні моделі мають лаконічний дизайн, легковажність без громіздкої системи зберігання. Їх закріплюють до стіни приблизно на висоті від 15-25см над підлогою за допомогою рухомих металевих пластин, розрахованих у середньому на навантаження не менше 120кг. Кріплення для надійності розміщують не тільки по краях тумби, а й по центру. Найчастіше телевізор не ставиться на стільницю, а підвішується над нею.
    Підвісна тумба не передбачає частого переміщення і встановлюється відразу на постійне місце. Конструкції варіюються від одного довгого блоку з трьох або більше відкритих полиць до складніших комбінацій полиця-шухляда-шафа з великою місткістю для зберігання і демонстрації. Серед переваг підвісних меблів - збільшена висота, що дає можливість розташувати телевізор ближче до рівня очей. 
  • Кутові. Їхні частини щільно прилягають до місця перетину двох стін. В основі вони мають закриті шафи зі скляними дверцятами або без них і відкриті полиці з боків. Ключові переваги кутових тумб - розумне зберігання та економія місця. Серед недоліків - необхідність розташовувати сидячі місця по діагоналі обличчям до телевізора, що не для всіх зручно.

Критерії вибору 

Крім якісних матеріалів, сертифікатів якості та типу конструкцій під час купівлі тумби враховують: 

Розмір телевізора 

Зазвичай тумбу купують уже після купівлі телевізора або одночасно з ним. Знаючи розміри екрана, простіше визначити необхідні параметри меблів під нього. Бажано, щоб з боків телевізора залишалося не менше 20-30 см вільного простору на стільниці. Під телевізорами з невеликою діагоналлю (61-70 см) екрана занадто довга тумба здаватиметься непропорційною.

Розмір кімнати 

Занадто довга і висока тумба зменшить кімнату в об'ємі. Найпростіше орієнтуватися на розміри стіни: тумба під телевізор має бути коротшою приблизно наполовину (до стіни 300 см підійдуть меблі близько 150-160 см.). Щоб не перевантажувати маленьку вітальню, краще вибрати низьку тумбу. Висота меблів залежатиме від розміру телевізора, відстані між сидіннями й телеекраном, а також від висоти диванів або крісел. Головне - забезпечити комфортний перегляд на рівні очей без напруження голови та шиї.

Дизайн

Тумба не повинна вибиватися із загального стилю кімнати. Для мінімалістичних сучасних інтер'єрів популярні моделі строгих геометричних форм без зайвих деталей. У стилі mid-century уживеться тумба-шафка з двома дверцятами на високих ніжках, поширена в радянські часи. Тумби з грубими поверхнями з бетону, каменю, металу і необробленого дерева ефектно прикрасять індустріальні або еко інтер'єри.

Якість фурнітури

Якщо ваша тумба з дверцятами або з висувними шухлядками, то треба звернути увагу на якість фурнітури - меблеві завіси та висувні механізми. Особлово це стосується тумб у яких скляні дверцята. Бо від якості завіс залежить чи довго протримаються у вас ці дверцята.

Навантаження

У кожної ТВ-тумби є свій запас міцності: ступінь навантаження, яке може витримати стільниця або кронштейни стійки. Про це потрібно заздалегідь уточнювати у продавця або подивитися в переліку технічних характеристик. Вибираючи навантаження, корисно врахувати, що крім телевізора на поверхні тумби можуть бути розташовані відеоапаратура, приставка та інше обладнання або декор.

Оптимальне навантаження визначають, підсумовуючи маси всіх предметів і пристроїв, які будуть розміщені на тумбі. Занадто міцні моделі - зазвичай громіздкі та масивні. Вони менш мобільні та візуально «обтяжують» простір. Якщо телевізор закріпити на стіні, то можна вибрати легку підвісну тумбу і заощадити тим самим місце. 

Copyright © . All Rights Reserved