Особливість бетону

Британські вчені винайшли самовідновлюється бетон

Студенти Ньюкаслського університету придумали спосіб відновлення бетону, в основі процесу лежать дії бактерій.

Новий вид бактерій, знайдений вченими, починає розмножуватися при зіткненні з РН бетону і в міру розмноження заповнює тріщини.

Коли отвір повністю заповнене, бактерії об'єднуються в кластери. Потім клітини бактерії поділяються на три групи. В першу входять клітини, які отримують волокнисту структуру, які замінюють армирующее волокно, в другу - клітини, що виробляють карбонат кальцію. І нарешті, третя група клітин виробляє леван (полісахарид мікробного походження), який грає роль сполучної речовини. Вы можете узнать где купить бетон высокого качества по ссылке в удобное для Вас время, без накруток и переплат.

5% викидів вуглецю в атмосферу Землі дає виробництво бетону, що призводить до прискорення процесу глобального потепління.

Карбонат кальцію і леван об'єднуються з волокнистими клітинами, в результаті утворюється нове з'єднання, яке за міцністю дорівнює бетону. Воно то і заповнює щілини.

Бактерії також мають властивість самознищення, оскільки не завжди при зіткненні з бетоном виявляються порожнечі.

Подібне винахід природно завдасть шкоди фінансовій стабільності бетонних заводів, тому що бетон при використанні бактерій прослужить значно довше. Але результат від зменшення обсягів виробництва бетону зможуть відчути всі жителі планети, оскільки при виробництві всюдисущого матеріалу виробляється найбільша кількість вуглекислого газу. Вчені створили бетон з самовідновлюються властивостями за допомогою бактерій роду Bacillus. У матеріал були додані гранули, в яких містилися спори мікроорганізмів і лактат кальцію.

Дана речовина служить оптимальним джерелом енергії для бактерій, крім того, при його переробці утворюється кальцит, тобто карбонат кальцію. Саме за допомогою кальциту бактерії заповнюють все що утворюють в бетоні тріщини і щілини.

Процес самовідновлення бетону починається після того, як в тріщину, що утворилася потрапляє волога. До цього бактерії знаходяться в сплячому стані, причому вони можуть зберігати здатність до пожвавлення протягом тривалого терміну.

Лабораторні досліди вже проводилися, бактерії успішно справлялися з тріщинами і щілинами різного розміру.

Навіть мікротріщини від 0,2 міліметра, які в подальшому могли б привести до руйнування конструкції, бактерії оперативно виявляли і латали кальцитом.

В даний час творці самовідновлюється бетону приступили до польових випробувань і мають намір перевірити, як буде вести себе матеріал поза стінами лабораторії.

На проведення всіх випробувань знадобиться не менше двох-трьох років, тільки після цього самовідновлюється бетон може бути випущений в масове виробництво.

Copyright © . All Rights Reserved